HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE specifikationer

EDB-ID
3950513
Oprettet dato
19-11-2008
MANSKU
J9142B
Model
HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
EKSPANSION / KONNEKTIVITET INTERFACE
1 x Ethernet 1000Base-BX-D - LC single-mode
EKSPANSION / KONNEKTIVITET KOMPATIBLE ÅBNINGER
1 x SFP (mini-GBIC)
GENERELT ENHEDSTYPE
SFP (mini-GBIC) transceiver modul
GENERELT MODEL
Indstiksmodul
MÅL OG VÆGT BREDDE
5.6 cm
MÅL OG VÆGT DYBDE
1.4 cm
MÅL OG VÆGT HØJDE
1.2 cm
MILJØMÆSSIGE PARAMETRE FUGTIGHEDSGRAD VED BRUG
0 - 95%
MILJØMÆSSIGE PARAMETRE MAKS. DRIFTSTEMPERATUR
70 °C
MILJØMÆSSIGE PARAMETRE MIN. DRIFTSTEMPERATUR
0 °C
Mål og vægt / Bredde
5.6
Mål og vægt / Dybde
1.4
Mål og vægt / Højde
1.2
NETVÆRK DATAFORBINDELSESPROTOKOL
GigE
NETVÆRK DATAOVERFØRSELSHASTIGHED
1 Gbps
NETVÆRK EGENSKABER
Komplet duplex ydeevne
NETVÆRK FORBINDELSESTEKNOLOGI
Kabling
NETVÆRK KABELTYPE
1000Base-BX-D
NETVÆRK MAKS. OVERFØRINGSAFSTAND
10 km
NETVÆRK OVERENSSTEMMELSESSTANDARDER
IEEE 802.3ah
Netværk / Dataforbindelsesprotokol
Netværk / Dataoverførselshastighed
Netværk / Forbindelsesteknologi
Netværk / Kabeltype
Netværk / Model
OPLYSNINGER OM KOMPATIBILITET DESIGNET FOR
HP E2520-8G-PoE Switch, Switch 2510-24, Switch 2510-48, Switch 2510G-24, Switch 2510G-48, Switch 2610-24, Switch 2610-24/12-PWR, Switch 2610-24-PWR, Switch 2610-48, Switch 2610-48-PWR
HPE 1700-24 Switch, 20p 10/100/1000 + 4p Mini-GBIC Module, 2510-24 Switch, 2510-24G Switch, 2510-48 Switch, 2510-48G Switch, 2520-24G-PoE Switch, 2520-24-PoE Switch, 2610-24 Switch, 2610-24-PoE Switch, 2610-24-PPoE Switch, 2610-48 Switch, 2610-48-PoE Switch, 2810-24G Switch, 2810-48G Switch, 2910-24G al Switch, 2910-24G-PoE+ al Switch, 2910-48G al Switch, 2910-48G-PoE+ al Switch, 3500-24 Switch, 3500-24G-PoE yl Switch, 3500-24-PoE Switch, 3500-48 Switch, 3500-48G-PoE yl Switch, 3500-48-PoE Switch, 6200-24G-mGBIC yl Switch, 6600-24G, 6600-24G-4XG Switch, 6600-48G, E2520-8-PoE Switch, E2910-24G Rack Shippable al Switch, E3500-24G-PoE+ yl Switch, E3500-48G-PoE+ yl Switch, Switch 1800-24G, Switch 2600-8-PWR, Switch 2626, Switch 2626-PWR, Switch 2650, Switch 2650-PWR, Switch 2824, Switch 2848, Switch 2900-24G, Switch 2900-48G, Switch vl 4-port Mini-GBIC Module, Switch xl Mini-GBIC Module, V1400-24G Switch, vl 20p Gig-T+ 4P SFP module switch
HPE OfficeConnect 1410 24G
HPE Aruba 2530-24G, 2530-24G-PoE+, 2530-48G, 2530-48G-PoE+, 2530-48-PoE+, 2615-8-PoE, 2915-8G-PoE, 2930F 24G 4SFP, 2930F 24G 4SFP+, 2930F 24G PoE+ 4SFP, 2930F 48G 4SFP+, 2930F 48G PoE+ 4SFP, 2930F 48G PoE+ 4SFP+, 5406 zl, Switch 5400zl 24p Mini-GBIC Module
OVERSKRIFT / ANTAL PAKKER
1
Overskrift / Fabrikant
Overskrift / Mærke
HPE
Overskrift / Produktlinje
HPE

HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE anmeldelser

Vi har desværre ingen anmeldelser af HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE.

HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE kommentarer

Her kan du skrive en kommentar eller stille et spørgsmål om produktet, som andre brugere kan svare på. Du kan læse vores retningslinjer for kommentarer her.